sklep - 515 515 532

Akumulatory – opłata depozytowa i ochrona środowiskowa

  • Sprzedawca zobowiązuje się przyjąć zużyty akumulator ołowiowy (kwasowy) przy sprzedaży nowego.
  • Zużyty akumulator ołowiowy (kwasowy) lub pojedyncze ogniwo akumulatora przemysłowego ołowiowego (kwasowego) jest odpadem poużytkowym, gdy zachowuje podstawowe elementy konstrukcyjne.
  • Sprzedawca jest zobowiązany do pobrania opłaty depozytowej w wysokości 30 zł za sztukę i potwierdzenia jej pobrania na dokumencie potwierdzającym pobranie opłaty depozytowej, gdy kupujący nie dostarczy zużytego akumulatora ołowiowego (kwasowego) w momencie zakupu akumulatora.
  • Sprzedawca zobowiązuje się zwrócić pobraną opłatę depozytową w terminie 30 dni od daty zakupu akumulatora ołowiowego (kwasowego). Podstawą zwrotu opłaty depozytowej jest dostarczenie zużytego akumulatora ołowiowego (kwasowego) i przedłożenie oryginału dokumentu potwierdzającego uiszczenie opłaty depozytowej.

UWAGA: Gdy zwrot pobranej opłaty depozytowej w punkcie sprzedaży detalicznej, który pobrał opłatę depozytową, nie jest możliwy (przerwa w działaniu, likwidacja), zwrotu dokonuje najbliższy punkt zbiórki akumulatorów ołowiowych (kwasowych), wskazanych przez producenta lub importera w tej karcie gwarancyjnej. W takim przypadku zwrot opłaty depozytowej następuje w terminie 45 dni od daty zakupu.

  • Adres punktu zbiórki: MOTREX 05-600 Grójec, Janówek 36A, tel. 48 664-45-93
  • Podstawa prawna: art. 54 Ustawy z dnia 24 kwietnia 2009 r. O bateriach i akumulatorach (tekst jednolity z 2020r., poz. 1850)